Минулого року український ринок стрічкових пилок сколихнула історія про патент на цей вид дереворізального інструменту та порушення прав інтелектуальної власності. Тоді ситуацію дуже швидко врегулювали, але, як з’ясувалося сьогодні, ненадовго – підприємства знову отримують попередження, що вони реалізують стрічкові пилки порушуючи законодавство.
Коротко суть минулорічної історії була у тому, що громадянин України запатентував стрічкову пилку (патент на корисну модель «Стрічкова пилка» №81004) і посилаючись на низку законів, серед яких і Закон України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» просив розглянути пропозицію щодо укладення ліцензійного договору, або у випадку небажання укладати таку угоду припинити діяльність з виготовлення та реалізації стрічкових пилок, що є аналогами запатентованої ним пилки. Але, як виявилося при детальному аналізі патенту провідними фахівцями у сфері дереворізального інструменту усе, що було описано у патенті давно відомо і широко використовується виробниками стрічкових пилок.
Сьогодні до редакції газети «Деревообробник» зателефонував приватний підприємець і повідомив, що він отримав від того самого громадянина України лист-попередження із повідомленням про те, що він реалізує товар, який за всіма ознаками відповідає корисній моделі «Стрічкова пилка» за патентом України №93442 від 25.09.2014 року, що підтверджує патентний повірений України, реєстраційний №383, висновком спеціаліста з експертизи права інтелектуальної власності №3/2014 від 10 жовтня 2014 року.